ČASTO SE PTÁTE

 

 

KDY POUŽÍT BABYSHUSHER?

Babyshusher je ideální použít, když je vaše miminko nakrmené, odříhnuté a má čistou plenku, přesto je neklidné nebo pláče. Zkrátka když nemá důvody, aby bylo v nepohodě.

nahoru

 

JAK BLÍZKO K MIMINKU MÁM DÁT BABYSHUSHER?

Doporučujeme ho umístit maximálně 50 cm od hlavičky, nebojte se ho položit i blíž. Miminko tak uslyší šum i přes svůj pláč a uklidňující reakce se aktivuje rychleji. Pokud Babyshusher umístíte mimo postýlku, zvuk se snadno ztratí stejně jako jeho účel. Hlavním smyslem je, aby miminko přestalo plakat, ne mu jen pouštět uklidňující šum (ačkoliv to je varianta, kdy je miminko už zklidněné).

nahoru 

 

JAKÝM SMĚREM NASTAVIT REPRODUKTOR BABYSHUSHERU?

To je velmi důležitá otázka. Aby miminko dobře slyšelo rytmický šum, zvukové vlny by měly proudit směrem k miminku, nikoliv naopak. Umístěte reproduktor (spodní oranžová část) tak, aby „ukazoval“ na vaše miminko, ať už je v postýlce, autosedačce, kočárku nebo ho držíte v náručí.

nahoru 

 

MŮŽU POUŽÍVAT BABYSHUSHER SPOLU S OSTATNÍMI UKLIDŇOVACÍMI TECHNIKAMI?

JASNĚ! Dokonce vám to doporučujeme. Použijte ho, když miminko krmíte, je zavinuté nebo ho houpete. Že Babyshusher zafungoval sám o sobě, jsme viděli tisíckrát, ale proč nepoužít víc prostředků najednou, když se váš drobek cítí nepohodlně.

nahoru 

 

JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ ZPŮSOB A MÍSTO POUŽITÍ BABYSHUSHERU?

Nejčastěji ho rodiče používají, když svoje miminko

  • chovají v náručí,
  • dávají do postýlky spinkat,
  • vezou v autě,
  • houpají a konejší,
  • vezou v kočárku.

Výjimkou nejsou ani rodiče, kteří používají Babyshusher preventivně – mimčo nepláče, je klidné, přesto rytmickým šumem vytváří miminku pohodlné prostředí k usínání nebo odpočinku. Hranicím možností použití se meze nekladou. Jediná situace, kdy Babyshushernechte v šuplíku, je koupání!

nahoru 

 

MŮŽE BÝT HLASITÝ ZVUK BABYSHUSHERU PRO MOJE DÍTĚ NEBEZPEČNÝ?

NEMŮŽE. Nezapomeňte, že miminka jsou z dělohy zvyklá slyšet zvuky dosahující hlasitosti až 59 dB. To se rovná zvuku hodně hlasitého vysavače. Doporučujeme nastavit hlasitost tak, aby upoutala pozornost miminka, i když pláče a tišící reflex se mohl rychle aktivovat. Poté můžete hlasitost snížit.

nahoru 

 

KDY ZAČÍT BABYSHUSHER POUŽÍVAT?

Doporučujeme začít ho používat od narození, aby se miminko naučilo tišícímu reflexu. Rytmický šum okamžitě rozpozná a uklidní se. Časem dokonce i rychleji.

nahoru  

 

ZA JAK DLOUHO BABYSHUSHER ZAFUNGUJE?

Každé miminko je jiné a i doba, za jakou Babyshusherzafunguje, se bude lišit. Viděli jsme zklidnění miminka už během několika sekund, viděli jsme i miminko, které se uklidnilo po 10 minutách. Průměrná a nejčastější doba bývá v rozmezí 3 – 5 minut. Dejte nám vědět, jak to funguje u vás, budeme moc rádi!

nahoru  

 

DO KOLIKA MĚSÍCŮ/LET DÍTĚTE JE BABYSHUSHER VHODNÝ?

Každé miminko je jiné, doba používání se proto bude lišit u každého. Víme, že někteří rodiče ho používali u dětí do 9 měsíců, nicméně nejvíce užitečný je u dětí v pomyslném čtvrtém trimestru – od narození do 4. měsíce věku miminka. Náš Matouš měl Babyshusherještě ve 13. měsíci a nejlépe fungoval v noci, když se probudil neklidný.

nahoru  

 

CO DĚLAT, KDYŽ BABYSHUSHER ZAČNE VYDÁVAT RYCHLÝ A „ZMATENÝ“ ŠUM?

S největší pravděpodobností jsou vybité baterie a bude potřeba jejich výměna. Pokud by se problém ani přesto nevyřešil, obraťte se na nás, rádi a rychle vám ho pomůžeme vyřešit.

nahoru